Description
The Small Violin Mask 1…
Handcrafted Venetian hand-decorated mask… It depicts a violin with a woman’s face, resting on a parchment musical score. See also other Venetian masks in the category Allegorical High-Reliefs.
€125,00
Small Violin 1. Handcrafted Venetian mask, original and handmade. Ideal for decoration and collection. Possibility of custom decoration.
1 in stock
ComparaHandcrafted Venetian hand-decorated mask… It depicts a violin with a woman’s face, resting on a parchment musical score. See also other Venetian masks in the category Allegorical High-Reliefs.
| Recommended for | Collection, Festivity, Forniture, Gift |
|---|---|
| Width | 24 cm |
| Height | 47 cm |
| Depth | 7,5 cm |
| Material | Paper mache |
| Decoration | Handmade |
| Realization | By hand in Venice (Italy) |
| Personalisable | Yes |
| Workmanship time | 7 days |
|
ONLY FOR SHIPPING IN ITALY--> SHIPPING COST: 6 € - FREE for orders starting from 100 € |
Select at least 2 products
to compare