Description
The Romantic Moon Mask…
Decorative, ornamental Venetian mask ideal for decorating the home. It represents a moon with a woman’s face in the center. See also other Venetian masks in the category Allegorical High-Reliefs.
€280,00
Romantic Moon. Handcrafted Venetian mask, original and handmade. Ideal for decoration and collection. Possibility of custom decoration.
Out of stock
ComparaDecorative, ornamental Venetian mask ideal for decorating the home. It represents a moon with a woman’s face in the center. See also other Venetian masks in the category Allegorical High-Reliefs.
| Recommended for | Collection, Festivity, Forniture, Gift |
|---|---|
| Width | 46 cm |
| Height | 49 cm |
| Depth | 11,5 cm |
| Realization | By hand in Venice (Italy) |
| Material | Paper mache |
| Decoration | Handmade |
| Personalisable | Yes |
| Workmanship time | 10 days |
|
ONLY FOR SHIPPING IN ITALY--> SHIPPING COST: 6 € - FREE for orders starting from 100 € |
Select at least 2 products
to compare