Description
Colombina Music 1…
Red hand-decorated Venetian Columbine mask with hand-painted music.
Beautiful for decor, collection and as an original gift idea. See also other Venetian masks in the category Colombine.
€30,00
Colombina Music 1. Handmade, original Venetian mask. Ideal for furniture and collection. Possibility of custom decoration.
Red hand-decorated Venetian Columbine mask with hand-painted music.
Beautiful for decor, collection and as an original gift idea. See also other Venetian masks in the category Colombine.
| Recommended for | Collection, Festivity, Forniture, Gift, Wearable |
|---|---|
| Width | 16 cm |
| Height | 9 cm |
| Depth | 10 cm |
| Material | Paper mache |
| Decoration | Handmade |
| Personalisable | Yes |
| Realization | By hand in Venice (Italy) |
| Workmanship time | about 2 days |
|
ONLY FOR SHIPPING IN ITALY--> SHIPPING COST: 6 € - FREE for orders starting from 100 € |
Select at least 2 products
to compare